Όλα

Φοιτητικός Διαγωνισμός “Hackathon#Apodeiksi”

13/06/2015

Το IST στηρίζει και ενθαρρύνει τη Crowdpolicy προκηρύσσοντας μία (1) υποτροφία πλήρους φοίτησης σε μεταπτυχιακό πρόγραμμα σπουδών της Πληροφορικής.

Κύκλος Εκπαιδευτικών Σεμιναρίων “Ψυχοεκπαίδευση και Αυτοαποτελεσματικότητα”

08/06/2015

Οι συμμετέχοντες θα έχουν την ευκαιρία να αποκομίσουν θεωρητικές γνώσεις αλλά και βιωματικές εφαρμογές σε θέματα που αφορούν στην αυτογνωσία, στις διαταραχές άγχους, στη διαχείριση θυμού, στη διεκδικητικότητα στον επαγγελματικό χώρο και στην εφαρμογή της συνειδητότητας (mindfulness) στα πλαίσια της ψυχολογίας.

Υποτροφία Πλήρους Φοίτησης σε Νικητή του Φοιτητικού Διαγωνισμού “Hackathon#Apodeiksi”

27/05/2015

Τo IST προκηρύσσει μία (1) υποτροφία πλήρους φοίτησης σε μεταπτυχιακό πρόγραμμα σπουδών της Πληροφορικής για το ακαδημαϊκό έτος 2015-2016, σε έναν από τους νικητές του διαγωνισμού HACKATHON #APODEIKSI.

Πρόγραμμα Πιστοποιημένης Μετεκπαίδευσης: Εφαρμογές Γηριατρικής Φυσικοθεραπείας

27/05/2015

Η ΣΒΙΕ και η πρότυπη Μ.Φ.Η. St. George Metropolitan “Ο ΑΓΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ” με την υποστήριξη του IST, εγκαινιάζουν το πρωτοποριακό Πρόγραμμα Πιστοποιημένης Μετεκπαίδευσης διάρκειας 60 ωρών με θέμα: Εφαρμογές Γηριατρικής Φυσικοθεραπείας.

Business Voice: Diana Shipping Inc.

26/05/2015

Τρίτη 26 Μαΐου, 18:30

Επίσκεψη των φοιτητών του IST στο εργοστάσιο της Vitex

07/05/2015

Στα πλαίσια της διασύνδεσης της εκπαίδευσης με την αγορά εργασίας, οι φοιτητές του IST την Πέμπτη 7 Μαΐου θα επισκεφτούν το εργοστάσιο της Vitex.