Όλα

Υποτροφία Πλήρους Φοίτησης σε Νικητή του Φοιτητικού Διαγωνισμού “Hackathon#Apodeiksi”

27/05/2015

Τo IST προκηρύσσει μία (1) υποτροφία πλήρους φοίτησης σε μεταπτυχιακό πρόγραμμα σπουδών της Πληροφορικής για το ακαδημαϊκό έτος 2015-2016, σε έναν από τους νικητές του διαγωνισμού HACKATHON #APODEIKSI.

Πρόγραμμα Πιστοποιημένης Μετεκπαίδευσης: Εφαρμογές Γηριατρικής Φυσικοθεραπείας

27/05/2015

Η ΣΒΙΕ και η πρότυπη Μ.Φ.Η. St. George Metropolitan “Ο ΑΓΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ” με την υποστήριξη του IST, εγκαινιάζουν το πρωτοποριακό Πρόγραμμα Πιστοποιημένης Μετεκπαίδευσης διάρκειας 60 ωρών με θέμα: Εφαρμογές Γηριατρικής Φυσικοθεραπείας.

Business Voice: Diana Shipping Inc.

26/05/2015

Τρίτη 26 Μαΐου, 18:30

Jr. Software Developer

15/05/2015

The successful candidate will be providing his/her services within the field of software development supporting the management and configuration of Company’s back office & software applications.

Επίσκεψη των φοιτητών του IST στο εργοστάσιο της Vitex

07/05/2015

Στα πλαίσια της διασύνδεσης της εκπαίδευσης με την αγορά εργασίας, οι φοιτητές του IST την Πέμπτη 7 Μαΐου θα επισκεφτούν το εργοστάσιο της Vitex.

Επίσκεψη του Τμήματος Φυσικοθεραπείας, στον Αθλητικό Ιππικό Όμιλο Εκάλης

07/05/2015

Με μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκε η επίσκεψη του τμήματος Φυσικοθεραπείας του IST College of Athens στον Αθλητικό Ιππικό Όμιλο Εκάλης προκειμένου να παρακολουθήσουν μαθήματα θεραπευτικής Ιππασίας από την ομάδα θεραπευτικής Ιππασίας της Εκάλης Ε.Ε.Θ.Ι.Ι.Ε.