Όλα

"Global Challenge" για τους μεταπτυχιακούς φοιτητές του IST Master of International Business Administration.

22/06/2016

Την εβδομάδα από 30 Μαΐου έως 3 Ιουνίου 2016, ο καθηγητής Sylvain Verron Péquignot του Catholic University of Lyon- ESDES School of Management, ήρθε στο IST για να διδάξει στο μεταπτυχιακό πρόγραμμα “Master of International Business Administration” (MIBA).

22ος χρόνος βραβεύσεων του φοιτητικού διαγωνισμού Εconomia με την στήριξη του IST College

10/06/2016

Το IST επενδύει στους νέους και υποστηρίζει με συνέχεια και συνέπεια πρωτοβουλίες όπως τη διοργάνωση της ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΘΕΩΡΗΣΗΣ – ECONOMIA WINNERS ALUMNI προσφέροντας μία υποτροφία για μεταπτυχιακές σπουδές στον 2ο σε σειρά νικητή του διαγωνισμού.

Συμμετοχή της Δρ. Χαρά Τσέκου στο Hypnos Project της Στέγης Γραμμάτων και Τεχνών.

25/05/2016

Η υπεύθυνη του προγράμματος Ψυχολογίας του IST, Δρ. Χαρά Τσέκου συμμετέχει ως επιστημονικός σύμβουλος στην εικαστική εγκατάσταση της Μαρίνας Γιώτη "Ένας κήπος από όνειρα: Polysomnogarden".

Επίσκεψη στο IST Δανών Μαθητών από το Statsskole Sonderborg

28/03/2016

To IST υποδέχθηκε στις εγκαταστάσεις του, την Τρίτη 8 Μαρτίου 2016, group 23 σπουδαστών και 2 συνοδών καθηγητών από το Statsskole Sonderborg της Δανίας

Open Diplomacy Days @ IST

23/03/2016

Με εξαιρετική επιτυχία και μεγάλη συμμετοχή διεξήχθη το Συνέδριο με τίτλο “Open Diplomacy Days” στις 5 και 6 Μαρτίου 2016, που φιλοξένησε στις εγκαταστάσεις του το IST College.

Diplomacy Open Days

05/03/2016