Συμβο
Συμβούλιο των Προέδρων της Πανελλήνιας Ομοσπονδίας Ξενοδόχων (ΠΟΞ)
Συμβούλιο των Προέδρων της Π&alph

“IST on Site”

Το IST College, έχει ως γνώμονα τη σύνδεση της εκπαίδευσης με την αγορά εργασίας και στόχο την προώθηση της καινοτομίας και τη διάδοση του επιχειρηματικού πνεύματος.

Μία από τις δράσεις η οποία έχει καθιερωθεί ως θεσμός πλέον, είναι το “IST on Site” και αφορά σε σειρά εκπαιδευτικών επισκέψεων των φοιτητών του IST College σε επιχειρήσεις και οργανισμούς ή και την παρακολούθηση συνεδρίων στο πλαίσιο των οποίων, οι φοιτητές έρχονται σε επαφή με στελέχη, ανταλλάσοντας απόψεις και αποκομίζοντας γνώση για τη σύγχρονη αγορά εργασίας.

Έτσι λοιπόν, 12 με 15 Νοεμβρίου, οι φοιτητές του IST θα έχουν τη δυνατότητα να επισκεφθούν και να παρακολουθήσουν  το «συμβούλιο των προέδρων» των ξενοδοχειακών ενώσεων Μελών της Πανελλήνιας Ομοσπονδίας Ξενοδόχων που λαμβάνει χώρα άπαξ ετησίως στη Θεσσαλονίκη στο πλαίσιο της διεθνούς τουριστικής έκθεσης «Φιλοξένια».