Tο πολ
Tο πολυθεματικό OPEN DAY του IST College πρα

''Brand your future - Brand yourself''

''Brand your future - Brand yourself''. Tο πολυθεματικό OPEN DAY του IST College πραγματοποιήθηκε στις 8 Σεπτεμβρίου 2016, στις εγκαταστάσεις του κολλεγίου, με εντυπωσιακά μεγάλη συμμετοχή υποψηφίων φοιτητών και γονέων.

Οι ενδιαφερόμενοι για τα προγράμματα Bachelor's και Master's είχαν την ευκαιρία να ενημερωθούν αναλυτικά από τους συμβούλους εκπαίδευσης για τα ακαδημαϊκά προγράμματα σπουδών και να ξεναγηθούν στα εργαστήρια, τις αίθουσες και τους χώρους του κολλεγίου. Παράλληλα, οι υποψήφιοι φοιτητές παρακολούθησαν workshops με θέμα την αποτελεσματική παρουσίαση και προώθηση του εαυτού τους στην αγορά εργασίας.

Συγκεκριμένα, αναπτύχθηκαν τα ακόλουθα θεματικά workshops:

• Μarket yourself”, με τεχνικές για μια επιτυχημένη συνέντευξη από τον κ. Πάνο Μπαλτά, Ηead strategic alliances PFB,
  • Start-up yourself, για τα μυστικά στησίματος μιας επιχείρησης από την απόφοιτο του IST College και co-founder της εταιρείας SIMPLE APPS, Μάγκυ Κοντού,
  • “Self Αwareness”, με tips για ενδυνάμωση της αυτοπεποίθησης από την ψυχολόγο - ψυχοθεραπεύτρια, κλινική σεξολόγο κα Μόϊρα Τζίτζικα και
  • Brand your digital self, με συμβουλές για τη βελτίωση του social media profile μας από την κα Ειρήνη Χαραλαμπίδου, υπεύθυνη social media της διαφημιστικής εταιρείας Μullenlowe.

Ταυτόχρονα, λειτούργησε και live φωτογραφικό studio από τη φωτογράφο Κασσιανή Κούμπουλη για τις επαγγελματικές φωτογραφίες των υποψήφιων φοιτητών.

Eκπρόσωποι και στελέχη κορυφαίων συνεργαζόμενων φορέων και επιχειρήσεων όπως Ευαγγελισμός, Άγιος Σάββας, Metropolitan, Aσκληπιείο Βούλας,Saint George Metropolitan, Mastiha shop, Human Factor,Ιδιωτικό Πολυιατρείο Ηλιούπολης, About Beauty και Edu Seminars Team, ,έδωσαν το «παρών» στην ημέρα γνωριμίας με τους υποψήφιους φοιτητές στο πλαίσιο μιας ουσιαστικής ενημέρωσής τους για τις επαγγελματικές προοπτικές της ειδικότητάς τους.Η Nespresso ήταν εκεί και στήριξε την εκδήλωση μας και απολαύσαμε τις νέες εκλεκτές πικοιλίες της.

Το Open Day έκλεισε με την κλήρωση μίας υποτροφίας.