Το IST C
Το IST College σε συνεργασία με το ΚΕΑΚ (Κέντρο Επιχειρηματικότητας Ανάπτυξης & Καινοτομίας) , διοργάνωσε ανοικτή ημερίδα με θέμα «Digital Marketing - Τάσεις, Προκλήσεις και Ευκαιρίες»....
Το IST College σε συνεργασία με το Κ&Epsi

IST College & KEAK: Ημερίδα στο Digital Marketing

Την Τετάρτη 15 Μαρτίου, διοργανώθηκε από το IST College σε συνεργασία με το ΚΕΑΚ (Κέντρο Επιχειρηματικότητας Ανάπτυξης & Καινοτομίας) , ανοικτή ημερίδα με θέμα «Digital Marketing - Τάσεις, Προκλήσεις και Ευκαιρίες». Στις επιμέρους ενότητες που αναπτύχθηκαν συμπεριλαμβάνονταν και οι εξής: Digital Marketing Strategy & Branding, Social Media Strategy, Digital Content, SEO.

Η ευρεία συμμετοχή από τον επιχειρηματικό και φοιτητικό κόσμο, πιστοποιεί το ιδιαίτερο ενδιαφέρον το οποίο η συγκεκριμένη θεματική ενότητα προσελκύει .

Ομιλητές στην ημερίδα ήταν:

ο Δρ. Γεράσιμος Τζαμαρέλος Πρόεδρος και CEO του ΚΕΑΚ, κάτοχος Διδακτορικού τίτλου σπουδών στο Μάρκετινγκ Μάνατζμεντ και Πτυχιούχος στην Επικοινωνία και στην ψυχολογία του καταναλωτή. Έμπειρος Καθηγητής επιχειρηματικών σεμιναρίων Πανεπιστημιακών ιδρυμάτων και Δημόσιων Οργανισμών, με εξειδίκευση σε θέματα Marketing και Επιχειρηματικότητας.

και

ο κ. Ιωάννης Δρίβας απόφοιτος του Τμήματος Επιστήμης Βιβλιοθηκών και Συστημάτων Πληροφόρησης της Σχολής Διοίκησης και Οικονομίας του Τεχνολογικού Εκπαιδευτικού Ιδρύματος Αθηνών και με μεταπτυχιακές σπουδές  στο Linnaeus University στο Τμήμα Computer Science & Information Technology. Τα παρόντα ακαδημαϊκά του ενδιαφέροντα σχετίζονται με τον κλάδο του Digital Marketing και πιο συγκεκριμένα της Search Engine Optimization Διαδικασία, την Στρατηγική Ανάκτηση & Συλλογή Επιχειρησιακών Πληροφοριών, και την Αναλογιστική Δυναμική Προσομοίωση για την βέλτιστη διανομή πόρων.