Εσύ π
Εσύ πόσο ψηλά μπορείς να φτάσεις; Τώρα μπορείς να φτάσεις όσο ψηλά θέλεις, σπουδάζοντας στο IST!
Εσύ πόσο ψηλά μπορείς να φτάσε&iota

Open Day 8 Ιουλίου 2015

Την Τετάρτη 8 Ιουλίου 2015 και ώρα 17:30, έλα στο IST, Πειραιώς 72, για να παρακολουθήσεις μια Ανοιχτή Ενημέρωση και μάθε τα πάντα για τα προπτυχιακά και μεταπτυχιακά προγράμματα σπουδών τα οποία προσφέρει σε συνεργασία με διακεκριμένα πανεπιστήμια του εξωτερικού:

• University of London International Programmes
  • London South Bank University
  • University of Limerick
  • Catholic University of Lyon

Κατά τη διάρκεια του Open Day, θα έχεις την ευκαιρία να γνωρίσεις τον κόσμο του IST και να περιηγηθείς στις εγκαταστάσεις του κολλεγίου! Θα μπορέσεις να έρθεις σε επαφή με τους ανθρώπους οι οποίοι θα αποτελέσουν σύμμαχο στην ακαδημαϊκή και επαγγελματική σου πορεία λαμβάνοντας την απαραίτητη πληροφόρηση, για τα προσφερόμενα προγράμματα σπουδών.

Ο Σύμβουλος Επαγγελματικής Κατάρτισης του IST θα σε βοηθήσει να επιλέξεις το πρόγραμμα σπουδών που σου ταιριάζει βασιζόμενος στις δικές σου ανάγκες και οι Υπεύθυνοι των Τμημάτων θα κουβεντιάσουν μαζί σου αναλυτικά για το αντικείμενο των μαθημάτων. Μη χάσεις την ευκαιρία!

Τη φετινή χρονιά  όσοι ενδιαφερόμενοι προσέλθουν στο Open Day, θα έχουν τη δυνατότητα να εγγραφούν και να παρακολουθήσουν χωρίς καμία οικονομική επιβάρυνση μια σειρά σεμιναρίων 18 ωρών. Τα σεμινάρια αυτά θα πραγματοποιηθούν τον Σεπτέμβριο.

Θεματικές Ενότητες των σεμιναρίων είναι οι εξής:

• Διαχείριση των Social Media
  • Αρχές Σωστής Διατροφής
  • Δημιουργικότητα & Επιχειρηματικότητα
  • Διαχείριση Άγχους & Mindfulness

Αναλυτικό Πρόγραμμα Οpen Day

//5.30 Εγγραφή – Ξενάγηση στον χώρο του IST
//6.00 – 7.00  Παρουσίαση του IST και των 3 τμημάτων σπουδών από τους Υπευθύνους
//7.00 – 7.30  Βιωματικό Σεμινάριο  "Δημιουργικότητα & Επιχειρηματικότητα"
//7.30 – 8.30  Ατομικές Συναντήσεις με τους Υπεύθυνους Σπουδών & τους Επαγγελματικούς Συμβούλους.

Οι ενδιαφερόμενοι καλούνται να δηλώσουν συμμετοχή έως τις 7 Ιουλίου 2015, καλώντας τη Γραμματεία του IST στο 210 4822222.