Στα π
Στα πλαίσια της διασύνδεσης της εκπαίδευσης με την αγορά εργασίας, οι φοιτητές του IST την Πέμπτη 7 Μαΐου θα επισκεφτούν το εργοστάσιο της Vitex.
Στα πλαίσια της διασύνδεσης

Επίσκεψη των φοιτητών του IST στο εργοστάσιο της Vitex

Οι φοιτητές θα έχουν την ευκαιρία να δουν από κοντά τις μονάδες παραγωγής των προϊόντων της Vitex καθώς και να ξεναγηθούν στις εγκαταστάσεις του εργοστασίου γνωρίζοντας τα συστήματα διαχείρισης, αποθήκευσης και έλεγχου ποιότητος. Κατά τη διάρκεια της επίσκεψης θα πραγματοποιηθεί παρουσίαση από διαφορετικά στελέχη της εταιρείας ώστε οι φοιτητές να έρθουν σε επαφή με το σύγχρονο εργασιακό περιβάλλον.

Η συγκεκριμένη επίσκεψη σηματοδοτεί την έναρξη του «IST on Site» για το τρέχον ακαδημαϊκό έτος, ενός θεσμού που δίνει την ευκαιρία στους φοιτητές του IST να γνωρίσουν από κοντά πώς λειτουργεί μια επιχείρηση και να αποκομίσουν γνώση και αντίληψη για το εργασιακό περιβάλλον.