Tην Πέ
Tην Πέμπτη 11 Μαϊου, το IST College με χαρά παραχώρησε τις εγκαταστάσεις του και φιλοξένησε εκδήλωση που διοργάνωσαν η Δημοτική Επιτροπή Παιδείας Πεκίνου και ο Σύνδεσμος Ελλάδας-Κίνας και υποστήριξαν, η Κινεζική Πρεσβεία της Ελλάδος, η Ελληνική Πρεσβεία στην Κίνα και το Δημαρχείο Αθηνών.Η εκδήλωση...
Tην Πέμπτη 11 Μαϊου, το IST College με χαρά παρ&

Το IST College φιλοξένησε διοργάνωση της Δημοτικής Επιτροπής Παιδείας Πεκίνου

Tην Πέμπτη 11 Μαϊου, το IST College με χαρά παραχώρησε τις εγκαταστάσεις του και φιλοξένησε εκδήλωση που διοργάνωσαν η Δημοτική Επιτροπή Παιδείας Πεκίνου και ο Σύνδεσμος Ελλάδας-Κίνας και υποστήριξαν, η Κινεζική Πρεσβεία της Ελλάδος, η Ελληνική Πρεσβεία στην Κίνα και το Δημαρχείο Αθηνών. Η εκδήλωση πραγματοποιήθηκε υπό την αιγίδα του Διεθνούς Κέντρου Ανταλλαγής Υπηρεσιών Εκπαίδευσης Πεκίνου και αφορούσε στην Εκπαίδευση στο Πεκίνο. Στο πλαίσιο αυτό, πολυμελής αποστολή με εκπροσώπους Κινέζικων Πανεπιστημίων και Σχολείων Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης από το Πεκίνο ήρθαν στην Ελλάδα και συμμετείχαν στην εκδήλωση παρουσιάζοντας την ιστορία και το έργο των ιδρυμάτων τους.