Στις 7
Στις 7 Μαρτίου 2015 το IST συμμετέχε&

Διημερίδα «Τεχνολογίες Αιχμής στην Εκπαιδευτική Πράξη»

Στις 7 Μαρτίου 2015 το IST συμμετέχει για 3η συνεχή χρονιά στη Διημερίδα «Τεχνολογίες Αιχμής στην Εκπαιδευτική Πράξη» που διοργανώνουν οι Σχολές Αυγουλέα-Λιναρδάτου. Στο πλαίσιο αυτής της προσπάθειας, τα Εκπαιδευτήρια Αυγουλέα-Λιναρδάτου καλούν εταιρείες, φορείς και εκπαιδευτικούς να συμμετέχουν με παρουσιάσεις και ομιλίες. Οι ιδιαίτερα ενδιαφέρουσες παρουσιάσεις, το πρακτικό πνεύμα της διημερίδας, η αθρόα προσέλευση εκπαιδευτικών όλων των βαθμίδων και ειδικοτήτων από ολόκληρη την Ελλάδα με παράλληλη συμμετοχή των σημαντικότερων εταιρειών που δραστηριοποιούνται στο χώρο της χρήσης Νέων Τεχνολογιών στην εκπαίδευση, έχουν καταστήσει τη διημερίδα θεσμό της ελληνικής εκπαιδευτικής κοινότητας.

Ο κ. Νικόλαος Κυρίτσης, καθηγητής του IST,  θα πραγματοποιήσει ομιλία στον τομέα e-learning.