Την Δ
Την Δευτέρα 15 Μαΐου, το απόγευμα, το IST College με πολλή χαρά φιλοξένησε το «2nd Debate in English» που οργάνωσαν τα Φροντιστήρια Ξένων Γλωσσών Βαρνακιώτη.Οι μαθητές Lower είχαν το ρόλο των Debaters, Coordinators ήταν οι μαθητές του Αdvanced και Raters οι μαθητές της Senior E ενώ....
Την Δευτέρα 15 Μαΐου, το απόγευ&

To IST College Φιλοξένησε το «2nd Debate in English» από τα Φροντιστήρια Ξένων Γλωσσών Βαρνακιώτη

Την Δευτέρα 15 Μαΐου, το απόγευμα, το IST College με πολλή χαρά φιλοξένησε το «2nd Debate in English» που οργάνωσαν τα Φροντιστήρια Ξένων Γλωσσών Βαρνακιώτη. Οι μαθητές Lower είχαν το ρόλο των Debaters, Coordinators ήταν οι μαθητές του Αdvanced και Raters οι μαθητές της Senior E ενώ γονείς και φίλοι των μαθητών παρακολούθησαν την εκδήλωση και την απονομή των πιστοποιητικών και βραβείων.

Πρόκειται για μία αξιοσημείωτη πρωτοβουλία των φροντιστηρίων Βαρνακιώτη που σαν δράση ταυτίζεται με τη φιλοσοφία του IST College και στοχεύχει όχι μόνο στην εκμάθηση και εξοικείωση των μαθητών με την Αγγλική Γλώσσα αλλά κυρίως στην καλλιέργεια και ανάπτυξη των δεξιοτήτων εκείνων που κάνουν τους μαθητές να ξεχωρίζουν και στην μετέπειτα, φοιτητική και επαγγελματική τους πορεία.